فروش میلگرد

میلگرد چیست ؟

از آنجایی که بتن در کشش بسیار ضعیف است، میله‌های فولادی و یا میله‌های فولادی برای بهبود مقاومت کششی بتن استفاده می‌شوند، اما در فشار قوی است. فولاد تنها به عنوان میلگرد استفاده می‌شود زیرا طویل شدن فولاد به دلیل دماهای بالا (ضریب انبساط حرارتی)تقریبا برابر با بتن است.تقویت میله‌های فولادی برای کمک به بتونی در برابر نیروهای کشش استفاده می‌شود. بتن به اندازه کافی قوی است که نیروهای فشاری را از طریق طبیعت فشرده‌سازی کند، اما نیروهای کشش می‌توانند آن را ترک کنند.

در شرایطی که میله‌های فولادی در شرایطی که انتظار می‌رود فولاد تقویت‌کننده به سمت پایین بلغزد استفاده می‌شود. این معمولا زمانی است که آن‌ها در جاده بزرگراه و پله‌ای قطعه ای نصب می‌شوند.
الگوی تغییر شکل‌یافته روی میلگرد به استحکام اتصال به سطح فولاد تقویت‌کننده کمک می‌کند. الگوی روی یک نوار تغییر شکل‌یافته مشخص نشده است، اما فاصله و ارتفاع “دست‌اندازها” تنظیم می‌شوند.میلگرد فولادی یکی از کاربردی ترین محصولات فولادی در صنعت آهن می باشد. شرکت سعادت توس پایا یکی از تامین کنندگان میلگرد صنعتی در ایران می باشد.
جهت کسب اطلاعات بیشتر درمورد انواع میلگرد به صفحه محصولات  مراجعه کنید و اگر قصد کسب اطلاعات بیشتردرمورد خرید، فروش و قیمت میلگرد دارید با کارشناسان ما تماس بگیرید.

انجمن بین‌المللی آزمایش و مواد (ASTM)یک حکم شناسایی استاندارد را ایجاد کرده‌است که همه میلگردهای باید با آن انطباق داشته باشند:

شماره باید اندازه بار را مشخص کند.
نوع فولاد باید مورد توجه قرار گیرد. به عنوان مثال، “N” به این معنی است که بار از یک شمش نو کشیده شده‌است، “W” مخفف weldable استیل است، و “A”، فولاد محور نورد شده را تعیین می‌کند.
شناسایی درجه میلگرد باید ذکر شود: این یا ۶۰ یا ۷۵ است یا ۵۲۰ یا ۵۲۰ است. درجه نشان می‌دهد که مقاومت میلگرد کاهش می‌یابد.
نماد مشخص کردن تولید کننده که میله را rolled باید شامل: این معمولا یک حرف یا یک نماد ساده است.
میله‌های فولادی تقویت استحکام پایین تنها سه علامت دارند که آسیا را تولید می‌کنند که میله، اندازه میل‌گرد و نوع فولاد مورد استفاده را مشخص می‌کنند. فولاد تقویت‌کننده قدرت بالا از یک سیستم خط پیوسته برای نشان دادن درجه فولادی استفاده می‌کند. اگر میلگرد دارای دو خط باشد، نشان می‌دهد که میل‌گرد به میله ۷۵،۰۰۰ psi تبدیل شده‌است. هنگامی که یک خط در حال حاضر وجود داشته باشد، یک میله ۶۰ psi را نشان می‌دهد.

جدول محاسبه وزن تقریبی میلگرد فولادی

انواع میلگرد

  • فولاد کربنی

این رایج‌ترین نوع میلگرد است و گاهی به عنوان “بار سیاه” شناخته می‌شود اما به راحتی از انواع دیگر استفاده می‌کند و آن را در مناطقی که در معرض رطوبت زیاد قرار دارند و یا سازه‌هایی که اغلب در معرض آب قرار دارند، نامناسب می‌سازد.بسیاری از میلگرد های کربنی را در نظر بگیرید که بهترین گزینه در انواع دیگر ساخت‌وساز هستند.

پارچه سیمی جوش داده شده

(WWF) welded wire fabric از یک سری سیم‌های پولادین ساخته شده‌است که در زوایای راست قرار داده‌شده و به صورت الکتریکی در همه گذرگاه‌های سیم‌های فلزی جوش داده می‌شود. آن را می توان در بلوک‌های سنگی روی زمین مورد استفاده قرار داد که زمین به خوبی فشرده شده‌است.ساخت ضخیم‌تر از پارچه سیمی جوشکاری می‌تواند در دیواره‌ها و تخته‌های کف ساختمان مورد استفاده قرار گیرد. این معمولا در پیاده‌رو جاده، box، سازه‌های زه‌کشی و در کانال‌های کوچک بتونی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

ورق – فلز تقویت بارها

ورق فلزی به طور معمول در تخته‌های کف، پله‌ها و ساخت‌وساز پشت‌بام مورد استفاده قرار می‌گیرد. ورقه فلزی تقویت‌کننده از ورقه‌های فولادی بازپخت شده تشکیل‌شده که در حدود یک شانزدهم اینچ با سوراخ‌های ایجاد شده در فاصله منظم خم شده‌اند.

 رزین روکش دار

میلگرد های روکش دار، گران‌قیمت هستند و در مناطقی استفاده می‌شوند که در تماس با آب شور یا در جایی که مشکل خوردگی حتمی است، استفاده می‌شوند. تنها مشکل این است که پوشش می‌تواند بسیار ظریف باشد، بنابراین باید از یک تامین‌کننده معتبر سفارش داده شود.

میلگرد های اروپایی

این میله‌ها به طور معمول از منگنز تشکیل شده‌اند بنابراین تمایل به خم شدن آسان‌تر دارند. آن‌ها برای استفاده در مناطقی که مستعد شرایط آب و هوایی شدید یا اثرات زمین‌شناسی مانند زلزله‌ها، طوفان‌ها یا گردبادها نیستند، مناسب نیستند. با این حال، آن‌ها می‌توانند مقرون‌به‌صرفه باشند.

فولاد ضد زنگ

فولاد ضد زنگ می‌تواند به عنوان یک میله فولادی تقویت شده با آرماتور فولادی استفاده شود.

استفاده از میله‌های فولادی ضد زنگ باعث ایجاد خوردگی گالوانیزه نخواهد شد و این می‌تواند یک راه‌حل مقرون‌به‌صرفه در مناطقی باشد که در معرض مشکلات خوردگی قرار دارند و تعمیر آن دشوار و پرهزینه است. این میلگرد های حداقل هشت برابر بیشتر از میلگردهای  پوشیده شده با اپوکسی هزینه خواهند داشت.

میلگرد های گالوانیزه 

میلگرد های گالوانیزه برابر بیشتر از میل به خوردگی است و این باعث می‌شود که آن‌ها برای سازه‌هایی که به شدت در معرض شرایط مرطوب و مرطوب قرار می‌گیرند، ایده‌آل باشند. با این حال، آن‌ها گران هستند.

شبکه سیمی اضافی یا سیمی مش

تقویت فلز یا تقویت شبکه سیمی، یک محصول خوب دیگر برای بتن است. فلز گسترده توسط برش یک ورقه فولادی به خطوط موازی ساخته می‌شود که سپس به شکل لوزی یا شکل مربع بین هر برش تشکیل می‌شوند. فلز اضافی معمولا به عنوان تقویت در مناطقی بکار می‌رود که ضخامت قابل‌توجهی از گچ مورد نیاز است و یا ساخت بتن را تقویت می‌کند.

تقویت شبکه سیمی را می توان در پیاده‌روها، لایه‌های بتونی کوچک و یا سطوح مورد استفاده قرار داد که باره‌ای زنده یا بار سنگین را دریافت نمی‌کنند.

 

 

 

دانلود صفحه فروشندگان میلگرد صنعتی

Toospaya

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *