شرکت بازرگانی سازه گستر سعادت توس پایا بعنوان بزرگترین شرکت بازرگانی و تامین کننده آهن آلات، تسمه MO40، تسمه SPK، ورق ST52، ورقST37، شمش فولادی، چهارپهلو، لوله جدارچاه، لوله مانیسمان در شمال شرق کشور می باشد

جهت اطلاع از قیمت های روز و سفارش با شماره های ۰۵۱۳۲۴۰۴۰۰۰ | ۰۹۳۵۲۳۹۴۰۰۰ تماس حاصل فرمائید

چهار پهلو نوعی پروفیل است که به طور گسترده در صنایع گوناگون از جمله ساخت و ساز مورد استفاده قرار می‌گیرد و اهمیت آن هر روز بیش از پیش می‌شود.

اما چهار پهلو چیست، در مطلب ارائه شده تعریفی از این محصول ارائه می‌کنیم سپس انواع مختلف آن را مورد بررسی قرار می‌دهیم

.

چهارپهلو را بیشتر بشناسید

این محصول چهار گوشه دارد، به روش‌های متنوعی تولید می‌شود و سایزهای مختلفی از آن وجود دارد، به همین دلیل قیمت چهارپهلو در انواع مختلف متفاوت است. بیش‌ترین متریال مورد استفاده در تولید این محصول تنوع زیادی دارد. از جمله آنها می‌توان به فولادهایST52، ST44، ST37 ، CK45 و MO40 اشاره کرد.
در ادامه برای اینکه به طور دقیق‌تر بدانید چهار پهلو چیست به بررسی انواع چهارپهلو از نظر نوع تولید و جنس می‌پردازیم. چهارپهلوها در انواع مختلفی موجود هستند و هر یک از آن‌‌ها کاربردهای خاص خود را دارند. آن‌ها را می‌توانیم از جنبه‌های مختلفی از جمله نوع تولید و جنس دسته‌بندی کنیم.

انواع چهار پهلو از نظر نوع تولید

چهارپهلوها از نظر روش تولید در سه نوع :
 ترانسی
 نوردی (نرمال)
 فابریک
موجود است .

نوعی از چهارپهلو وجود دارد که به آن چهارپهلوی ترانسی می‌گویند، این نوع از سایزهای ۴*۴ تا ۹۰*۹۰ میل موجود است و در بازار عرضه می‌شود. از جمله ویژگی‌های این چهارپهلو می‌توان به دقت بالا و سطح سیقلی آن‌ها اشاره کرد. به سایزهای ۲*۲ تا ۱۰*۱۰ در اصطلاح بازاری خار گفته می‌شود و معمولا در صنایع کوچک مورد استفاده قرار می‌گیرند. اما سایزهای بزرگتر عموما در تولید لوازمی با دقت بالا مورد استفاده قرار می‌گیرند

چهارپهلوهای ترانسی از چهارپهلوهای نوردی نازک‌تر است. به منظور تولید چهارپهلوی ترانسی ایرانی، چهارپهلوهای نوردی را با دستگاهی به اسم دوزه می‌کشند به همین دلیل نوع ترانسی سطح یکنواخت و صیقلی دارد.
همچنین هر دو نوع ترانسی و نوردی از ته شمش (آهن‌های ضایعاتی مثل سر ورق) تولید می‌شوند، این در حالی است که در تولید نوع فابریک از شمش استفاده می‌کنند. چهارپهلوی نوردی معمولا بین ۵ و نیم تا ۷ متر هستند.
و از نوع چهارپهلوی فابریک در سایزهای ۵۰*۳۰ و ۵۰*۵۰ به صورت ریلی از شمش فولادی در کارخانه‌ها تولید می‌شود

انواع چهار پهلو از نظر جنس
چهارپهلو مانند دیگر محصولات تولیدی در حوزه ساختمان می‌تواند از متریال‌های مختلفی تولید شده باشد، که از جمله می‌توان به :
فولاد کربن ،
استیل،
آلومینیوم،
برنج،
آلیاژ
و مس اشاره کرد.

جهت اطلاع از قیمت های به روز و مشاوره رایگان با کارشناسان ما در تماس باشید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *