بررسی 2 تفاوت مهم در انواع ورق فولادی

شمش های فولادی
بررسی میانگین قیمت جهانی شمش فولادی
2020-02-29
میلگرد فولادی
2 عامل موثر بر قیمت میلگرد فولادی
2020-03-02

بررسی 2 تفاوت مهم در انواع ورق فولادی

نورد سرد و نورد گرم

در این مطلب بر آن هستیم تا به بررسی 2 تفاوت مهم در انواع ورق فولادی بپردازیم. با ما همراه باشید. همچنین پیشتر به بررسی میانگین قیمت جهانی شمش فولادی پرداختیم که می توانید با مراجعه به مطلب قبلی، این مقاله را بخوانید.

انواع ورق فولادی

هنگامی که کار برای انتخاب نوع فولاد می رسد، بهتر است تا با محصول مورد نیاز، آشنایی لازم را داشت. انواع شرکت های تولید فولاد می توانند محصولاتی را تولید کنند که برای کارکردها و کاربردهای خاص، عملکرد مناسب را دارند. روش های تولید نورد گرم و نورد سرد به خصوص در عملکرد کلی فولاد نقش مهم و به سزایی دارند. دانش ابتدایی و آگاهی در خصوص تفاوت های این دو روش می تواند به صرفه جویی در هزینه های مواد اولیه، ذخیره ی زمان و دیگر فرآیندها کمک اساسی کند. در این مطلب تلاش می کنیم تا به تفاوت های نورد گرم و نورد سرد بپردازیم.

نورد گرم

نورد گرم به فرآیندی اطلاق می گردد که در آن ورق فولادی در دمای بالاتر از دمای تبلور محدد قرار دارد، گرمایی که معمولا بیش از 1000 درجه ی فارنهایت می باشد.

هنگامی که فولاد پس از نقطه ی تبلور مجدد، گرم می شود، منعطف و نرم تر شده و می تواند به صورت مناسب شکل و قالب بگیرد. همچنین این قابلیت را دارد تا مقادیر بیشتری از فولاد را تولید کند. سپس در اتاق دما، سرد شده که به این روش “عادی سازی” نیز می گویند. و فشارهایی که در مواد هنگام آب دیده شدن یا سخت کاری به وجود می آید را از بین می برد.

پس از خنک شدن فولاد، ناهمسان کوچک می شود که کنترل را بر اندازه ی کلی و شکل تولید نهایی نورد گرم کم می کند.

کاربردهای نورد گرم

از کاربردهای این روش می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • ریل ها
  • تیر آهن ها
  • تجهیزات کشاورزی
  • فریم های خودروها

نورد سرد

این روش با روش نورد گرم کمی تفاوت دارد که در ادامه به آن خواهیم پرداخت. برخلاف نام این روش، این فرآیند به به روشی اطلاق می شود که در آن ورق فولادی با فشار غلتک در اتاق دما فشرده می شود.

نورد سرد

در مقایسه با نورد گردم، نورد سرد تقریبا 20% در استفاده و کاربرد کرنش سخت سازی، افزایش استقامت دارد. شکل های نورد سرد در یک سلسله فرآیند از شکسته شدن، نیمه تمام شدن، اندازه گیری، نیمه سخت سازی، سخت سازی و تولید نهایی به وجود می آیند. نورد سرد این امکان را می دهد تا شکل های دقیقی به وجود آورده شود. از آنجا که فرآیند در اتاق دما رخ می دهد، فولاد هنگام سرد شدن مانند نورد گرم، کوچک نمی شود.

کاربرد نورد سرد

  • لوازم خانگی
  • مبلمان فلزی
  • سیستم های دیواری و سقفی

نورد سرد و نورد گرم دو مدل پر طرفدار ورق فولادی می باشند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 − 4 =