2 نکته مهم تولید میلگرد فولادی ساختمانی

ورق فولادی
3 نکته مهم در تولید ورق فولادی
2020-03-03
انواع شمش فولادی
شمش فولادی چیست و چه کاربردهایی دارد
2020-03-07

2 نکته مهم تولید میلگرد فولادی ساختمانی

میلگرد فولادی

در این مطلب بر آن هستیم تا به بررسی 2 نکته مهم تولید میلگرد فولادی ساختمانی بپردازیم. با ما همراه باشید. همچنین پیشتر به بررسی 3 نکته مهم در تولید ورق فولادی پرداختیم که می توانید با مراجعه به مطلب قبلی، این مقاله را بخوانید.

نکات مهم فرآیند تولید میلگرد فولادی کدامند؟

برای ساخت و ساز های ساختمانی یا غیر ساختمانی، از میلگردهای فولادی استفاده می شود. اما فرآیند تولید میلگرد فولادی چگونه است؟ در ادامه به توضیح این فرِآند خواهیم پرداخت.

میلگردها معمولا در انواع وشکل های مختلف تولید می شوند که از معروف ترین آنها می توان میلگرد فولادی نرم و دفرمه اشاره کرد.

میلگردهای فولادی نرم:

این میلگردها به شگل گرد و ساده بوده و در اندازه های مختلف از 6 میلی متر تا 50 میلی متر برای صنایع گوناگون تولید می شوند. این فولادها بدون آسیب یا بریده شدن در انواع مصارف استفاده می شوند. از کاربردهای این میلگردها می توان به استفاده در باند فرودگاه، یا ستون های مارپیچ اشاره کرد. اما به دلیل نرم بودن این نمونه ملیگرد برای استفاده در سازه های بزرگ و صنعت های پل سازی و  غیره توصیه نمی شود.

میلگردهای فولادی دفرمه:

برخلاف نمونه ی قبلی، این میلگردها دارای برآمدگی و فرو رفتگی می باشند. به همین دلیل برای انواع سازه ها استفاده می وشند، چراکه نرمی و اصطکاک را نداشته و می توانند با بتن چفت شوند. ضخامت این میلگردها همانند نمونه ی قبلی از 6 میلی متر تا 50 میلی متر می باشد.

انواع میلگرد فولادی

این نمونه میلگرد نیز، به چند دسته تقسیم شده که از بین آنها می توان به میلگردهای TMT و HSD اشاره کرد. این میلگردها استحکام کافی را داشته و در برابر حرارت و زلزله از خود مقاومت نشان می دهند.

می توانید برای آگاهی از شرایط خرید و فروش این میلگردهای فولادی با کارشناسان ما تماس حاصل نمایید.

امیدواریم از مطلبی که در خصوص میلگرد فولادی برای شما نوشتیم، راضی بوده باشید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 + 8 =