3 نکته مهم در فرآیند تولید شمش فولادی

آهن آلات
بررسی 6 فاکتور مهم آهن آلات صنعتی
2020-02-24
شمش های فولادی
بررسی میانگین قیمت جهانی شمش فولادی
2020-02-29

3 نکته مهم در فرآیند تولید شمش فولادی

شمش فولادی

در این مطلب بر آن هستیم تا به بررسی نکات مهمی که در فرآیند تولید شمش فولادی تاثیر می گذارند، بپردازیم. با ما همراه باشید. همچنین پیشتر به بررسی 6 فاکتور مهم آهن آلات صنعتی پرداختیم که می توانید با مراجعه به مطلب قبلی، این مقاله را بخوانید.

فرآیند تولید شمش فولادی چگونه است؟

در فرآیند تولید این فولاد در دستگاه ریخته گری مداوم، استفاده از قالب های سرباره ضروری می باشد. این قالب ها کنترل گرمای بین فلز عایق خشک و سخت و قالب را در طول کامل قالب، تضمین میکند.این امر باعث می شود تا شکاف های گوشه کناره های شمش از بین برود. از دیگر نقش های مهم و اساسی قالب های سرباره کاهش اصطکاک بین شمش و دیواره های قالب می باشد.

قالب سرباره در فرآیند تولید

حمام مایع سرباره بر فلز مایع نقش عایق حرارتی و سد محافظ در برابر هجوم گازهای گلخانه ای مانند اکسیژن یا بخاری آب را ایفا می کند. دانه های کربن در ناحیه ای از سطح لایه ی سرباره ی مسطح پخش می شود، که با اکسیژن واکنش نشان می دهند. در نتیجه اتمسفر کربن اکسید محافظتی تولید می شود.

شمش های فولادی

از دیگر عملکرد مهم دانه های کربن می توان به ظاهر شدن پس از ریخته شدن پودر قالب بر قالب، اشاره کرد. دانه های کربن خود را در دانه های اکسید قرار می دهند که همین امر سبب جلوگیری از پوسیدگی زودرس یا حتی ذوب شدن می شود. تنها پس از اکسیداسیون کربن، اکسیدها با یکدیگر ذوب شده تا قالب سرباره را در تماس با فولاد مایع شکل دهند. توزیع اندازه ی دانه های کربن ها درجه ی قالب سرباره ی مایع را کنترل می کند. اگر کربن به شدت ریز شده باشد، در طول نرم شدن مخلوط قطرات ریز از سرباره ی ظاهر می شود. این پودرهای قالب ها عمدتا در درجه ی بالای ریخته گری اعمال می شوند.

در مقابل، پودرهای قالب ها با سهم بیشتری از اجزای هسته ها در ریخته گری فولاد در برابر ترک خوردگی قرار داشته که بدین ترتیب درجه ی ریخته گری متوسط یا کم می شود.

امیدواریم از مطلبی که در خصوص 3 نکته ی مهم در فرآیند تولید شمش فولادی برای شما نوشتیم، راضی بوده باشید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − 11 =