بررسی میانگین قیمت جهانی شمش فولادی

شمش فولادی
3 نکته مهم در فرآیند تولید شمش فولادی
2020-02-26
نورد سرد و نورد گرم
بررسی 2 تفاوت مهم در انواع ورق فولادی
2020-03-02

بررسی میانگین قیمت جهانی شمش فولادی

شمش های فولادی

در این مطلب بر آن هستیم تا به بررسی میانگین قیمت جهانی شمش فولادی بپردازیم. با ما همراه باشید. پیشتر نیز به بررسی 3 نکته مهم در فرآیند تولید شمش فولادی پرداختیم که می توانید با مراجعه به مطلب قبلی، این مقاله را بخوانید.

کاربردهای شمش فولادی در جهان

صنایع سنگین و بزرگی مانند پتروشیمی یا هسته ای، از محافظ های بزرگی به عنوان محفظه های فشرده سازی استفاده می کنند. این محافظ ها پس از عملکردهای مختلف و چندگانه ای که ممکن است از روش های متنوعی ساخته شده باشند، به دست می آیند. این سلسله مراتب می تواند از قالب یا شمش های جامد شروع شود. همچنین در این فرآیند می تواند نورد جمع شده وجود داشته باشد و ورق فلز را جوش دهد یا می تواند از قالب های تو خالی استفاده کند. در مقایسه با دیگر روش ها، مراحلی که از قالب های تو خالی استفاده می شود، مزایای خاصی دارد. در واقع در این زمینه، برخلاف روشی که در آن از نور و ورق های جوش داده شده استفاده می شود، محصول نهایی قطعه ای است که در قسمت های جوش خورده نکات منفی و ضعف ندارد. در طرف دیگر، برخلاف روش فرآیند شروع از قالب های تو پر، عملکرد پیچشی را حاصل می کند.

علاوه بر این از آنجا که روزنه ها درون بخش مرکزی محافظ ها وجود دارند و بر بخش های سطحی قرار ندارند، می توانند در روش گرمایی و پخت بهتر کنترل شوند و  محصول با کیفیت تری را به وجود آورند. توزیع های نهایی تفکیک شده همچنان برای پیش بینی آسان تر و راحت تر می باشند. با این حال، در کنار تمام این مزایا، تمامی مراحل موجود در این روش، مناسب نمی باشند. در واقع، با توجه به ماهیت تو خالی این قالب ها، برای به دست آوردن کیفیت دلخواه محصول نهایی، باید استحکام و جامد بودن قالب به خوبی کنترل و حاصل شود.

شمش فولادی

قیمت قالب های فولادی

اکنون به بررسی چند نمونه از این قالب ها و قیمت های آنها در جهان خواهیم پرداخت:

برای مثال در بسیاری از کشورها این قالب ها که به صورت بین المللی به فروش می رسند، از 600 دلار تا 900 دلار قیمت داشته و وزن آنها حدود 320 کیلوگرم تا 35000 کیلوگرم می باشد.

همچنین این قالب ها در بعضی موارد 80000 دلار تا 130000 دلار به فروش می رسند.

برای اطلاع از قیمت شمش فولادی با کارشناسان ما تماس حاصل نمایید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 − هشت =