آهن آلات صنعتی در مشهد

بازرگانی سعادت توس پایا در سال ۱۳۷۵در قالب شخص حقیقی فعالیت خود را در زمینه عرضه آهن آلات صنعتی در مشهد و فولادهای آلیاژی در خراسان آغاز نمود. با توجه با فعالیت های گسترده در سالهای اولیه موفق به کسب چندین نمایندگی شرکت های داخلی شده که سبب گردید تحول نوینی در صنعت آهن آلات صنعتی در استان و عرضه محصولات فولادی صورت گیرد.

ویژگی های مهم آهن آلات صنعتی و آهن آلات

شرکت بازرگانی توس پایا مفتخر است تا اعلام کند که این شرکت با سابقه و تجربه ی خود در ساخت و تولید آهن آلات صنعتی و آهن آلات، باعث شده تا تحولی شگرف در خصوص صنعت آهن آلات ایران پدید بیاید.

انواع آهن آلات

آهن آلات با توجه به کاربردی که دارند در انواع و شکل های مختلف طراحی و تولید می شوند. از نمونه های این آهن آلات می توان به میلگرد آهن، ورق آهنی، ورق فولادی، میلگرد فولادی، چهارپهلوی آهن، میلگرد ترانس اشاره کرد که همگی این محصولات با بهترین و با کیفیت ترین آهن آلات صنعتی ساخته شده اند.

پیشرفت و توسعه

هرچند پیشرفت و توسعه ی صنایع فولاد در چند سال اخیر رونق گرفته است، اما طراحی و تولید فرآورده ها و محصولات از جنس فولاد در کشور ما به قبل از میلاد باز می گردد. از مهمترین و برجسته ترین صنعت هایی که در توسعه ی کشور نقش کلیدی ایفا کرده ، صنعت آهن آلات است. دلیل این توسعه به خاص بودن این محصول و نوع آن باز می گردد. آهن آلات صنعتی در پیشرفت و ترقی کشورهای جهان نقش مهمی دارند و به همین دلیل، استفاده و کاربرد آهن آلات از مهمترین شاخص های توسعه به شمار می رود. یکی از شاخص توسعه ی کشورها، مصرف سرانه ی محصولات صنایع فولاد می باشد. دلیل این مسئله هم آن است که در بسیاری از کشورها، مصرف فولاد تابع توسعه یافتگی کشور بوده و توسعه یافتگی بازتاب سطح درآمد مردم آن کشور می باشد. همچنین از دیگر دلایل شاخص شدن این صنعت، تخصصی شدن بیشتر اقتصاد و پیشرفت بخش های صنعتی و نیاز به استفاده از فولاد در ساختمان های مسکونی و غیره می باشد.

با فولاد بیشتر آشنا شویم

کشورهای توسعه یافته به دلیل رکود اقتصادی و کاهش تقاضای فولاد، دچار رکود و وضعیت بد مالی شده اند. برخلاف این کشورها، کشورهای درحال توسعه شاهد پیشرفت صنعت فولاد و قیمت مناسب و ارزان است. اگر قیمت آهن رشد کرده، دلیل آن هزینه ی تولید فولاد و آهن آلات می باشد، بنابراین در صورتی که شرکت های تولید صنایع فولاد در مناطقی باشند که نیروی کار وانرژی و مواد اولیه را به صورت کافی و ارزان داشته باشند، هزینه ی تولید کاهش می یابد. با این استراتژی شرکت های این مناطق قابلیت این را خواهند داشت تا فولاد را به صورت خام، معمولی و آهن اسفنجی تولید و به اقصی نقاط جهان صادر کنند.

صنایع فولاد ایران

به دلیل ویژگی هایی مانند نیروی انسان، مواد اولیه و منابع انرژی ایران در آینده ای نه چندان دور می تواند نقش کلیدی در تامین فولاد کشورهای جهان ایفا کند. بازار صنایع فولاد ایران می تواند با توجه به ویژگی های گفته شده، نه تنها در کشور و خاورمیانه که در کل جهان توسعه یابد. البته نباید نقش هزینه ی تولید را همراه با مزایای این صنعت نادیده گرفت. سهم ایران می تواند در جهان افزایش پیدا کند که این امر موجب رشد و پیشرفت اقتصاد کشور می شود. اگر به نظریات و دیدگاه هایی که در خصوص توسعه و رشد کشورها وجود دارد مراجعه کنیم، می بینیم که صنعتی از اهمیت برخوردار است که بتواند بیشتر از تولید خود، سرمایه گذاری های دیگر راهی اندازی کند. با توجه به این استراتژی پیشرفت اقتصادی، سرمایه گذاران باید به صورت متمرکز در صنعتی مانند فولاد، سرمایه گذاریی کنند. فولاد به آلیاژهای بیشماری گفته می شود که عنصر بنیادی آنها، آهن است. مواد آلیاژی دیگری ممکن است در انواع فولاد استفاده شود اما عنصر اصلی و سازنده ی فولاد، کربن می باشد. میزان کربنی که در فولاد استفاده می شود بین 1.5 تا 3 درصد متغیر بوده و در موارد خاص و نادر تا 2.25 درصد نیز استفاده شده است. آهن نیز به آلیاژهایی گفته می شود که کربن آنها کمتر از 3 درصد می باشد. چدن نیز آلیاژ بیش از 1.5 درصد بوده و آهن خام عبارت است از شکل و فرم خام چدن. اما توجه داشته باشید که آلیاژهایی با 50% آهن کمتر، فولاد نیستند.

فولاد بر اساس ترکیب های شیمیایی

فولاد بر اساس ترکیب های شیمیایی می تواند به دسته های زیر طبقه بندی شود:

فولاد کربن

پر مصرف ترین فولادها، فولاد کربنی است. این مدل شامل آلیاژ آهن و کربن ( حداکثر یک درصد) می باشد. هر چه مقدار کربن متفاوت و کم یا زیاد باشد، نوع فولاد نیز تغییر پیدا می کند. فولادهای کربنی بر اساس درصد کربن موجود در فولاد، به گروه های زیر دسته بندی می شوند:
فولادهای کم کربن:
این نوع فولاد دارای حداقل کربن به میزان 0.25 درصد بوده و در سازها و کارهای عمرانی و مهندسی بسیار استفاده می شود.
فولادهایی با کربن متوسط:
این نوع فولادها دارای کربن به میزان 0.25 تا 0.7 است. از این ففولاد به دلیل میزان متوسط کربنی که دارد در قطعه های متحرک استفاده می شود.
فولادهایی با کربن بالا:
این نمونه دارای کربن به میزان 0.7 تا 1 درصد بوده و در موارد بسیار نادر کربن موجود به 1.5 درصد می رسد. این فولادها به دلیل کربن بالایی که دارند، برای تولید ابزارها و تجهیزات مهندسی و ضرب سکه، کاربرد داشته و استفاده می شوند. از ویژگی های این فولاد می توان به مقاومت در برابر پاره شدن، جوشکاری و سهولت در ماشین کاری و سختی اشاره کرد.

روش های تولید آهن آلات صنعتی در جهان

در کشورهای مختلف جهان، تولید آهن آلات صنعتی به دو صورت انجام می شود: کنورتور یا روش سنتی و کوره بلند کوره الکتریکی یا احیا مستقیم برای انتخاب روش تولید آهن آلات صنعتی باید به شرایط و موقعیت کشور، مواد اولیه و انرژی موجود و قابل دسترس توجه داشت. برای مثال کشورهایی با منابع ذغال سنگ، می تواند از روش کوره بلند استفاده کند و کشورهایی که منابع طبیعی آن گاز است، روش احیا مستقیم بهترین روش برای تولید آهن آلات آنها می باشد. شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص شرکت توس پایا و آهن آلات صنعتی در مشهد، به بخش درباره ی ما و یا تماس با ما مراجعه کنید و از محصولات موجود در این کارخانه، مطلع شوید.

آخرین مقالات