مهمترین تفاوت صفحه و ورق فولادی

انواع شمش فولادی
شمش فولادی چیست و چه کاربردهایی دارد
2020-03-07
تولید ورق فولادی
مهمترین نکات فرآیند تولید ورق فولادی
2020-03-17

مهمترین تفاوت صفحه و ورق فولادی

ورق فولادی

در این مطلب بر آن هستیم تا به بررسی مهمترین تفاوت های صحفه و ورق فولادی بپردازیم. با ما همراه باشید. همچنین پیشتر به بررسی شمش فولادی و کاربردهای آن پرداختیم که می توانید با مراجعه به مطلب قبلی، این مقاله را بخوانید.

مهمترین تفاوت های صفحه و ورق فولادی چه می باشد؟

فولاد آلیاژی است که خصوصیات و ویژگی های فیزیکی شیمیایی دارد. از رایج ترین ویژگی این آلیاژ داشتن کربن به مقدار 0.2 تا 2.15% می باشد. اما برخی از فولادها دارای عناصر دیگری مانند انگستن، کرمیوم، منگنز و غیره هستند. فولاد از دیرباز تا کنون وجود داشته و استفاده می شده اما تولید و استفاده ی موثر و فروان آن از قرن 19 میلادی شروع شده است. از آن زمان تا امروز فولاد به طرق و روش های مختلف در شکل ها و اندازه های متنوع، تولید می شود.

ورق فولادی

ورق فولادی، فولادی است که از فویل، ضخیم تر و 6 میلی متر نازک تر از صفحه ی فولادی می باشد. از ورق فولادی بیشتر برای سازه های ساختمانی استفاده شده که نیاز به ماندگاری و پایای بیشتری ندارند. همچنین گاهی برای مقاومت بیشتر و بدون آنکه وزن آن افزایش پیدا کند، الماس کاری یا موج کاری می شود.

موج کاری فرآیندی است که در آن فولاد در دفعات منظم برای شکل دهی و به وجود آوردن لبه ها، تا می شود و الماس کاری لبه های الماس اضافی است که به ساختار فولاد اضافه می گردد.

ورق و صفحه فولادی

صفحه ی فولادی

صفحه ی فولادی، فولادی است که ضخامت آن 6 میلی متر و بیشتر می باشد. صفحات فولادی در کارکردهای مختلفی که در آن مقاومت و استحکام بیشتر از سبک وزن بودن حرف اول را می زند، استفاده می شود. برای مثال از این صفحات برای خودروسازی استفاده می گردد.

مهمترین و اصلی ترین تفاوت صفحه و ورق فولادی در ضخامت آنها می باشد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 − چهار =